Ako sa starať o maľovaný textil

Všetko maľované oblečenie odporúčam pred prvým nosením resp. praním prežehliť. Zažehlenie je samozrejme podstatným a neodmysliteľným úkonom pri dokončení každého jedného výrobku. Nikdy však nie je na škodu tento postup zopakovať aj po doručení objednávky do vašich rúk. A môžete tak pokojne robiť po každom praní.

Pred každým praním tričko otočíme na rubovú stranu a perieme na 30ºC (max. na 40 ºC) – odporúčam 30ºC kvôli predĺženiu životnosti maľovaného motívu.

Textil je vhodnejšie prať bez aviváže a bieliacich prostriedkov. Aviváž sa môže použiť, ale nie priveľa. Oblečenie sa síce nezničí, no čím menej chemikálií, tým dlhšia životnosť.

Ručne maľovaný textil sa nesmie chemicky čistiť!Nesmie sa tiež sušiť v sušičke, kde hrozí pokrčenie, vysušenie a následné popukanie motívu následkom horúceho a suchého vzduchu. Žehliť môžeme buď z rubovej strany (ako tričká s potlačou z obchodu) alebo cez papier na pečenie(lesklou stranou k motívu)

Nepoužívať naparovanie! Horúca para motív poškodí.Textil žehlíme pri stupni žehlenia aký je uvedený na pôvodnej etikete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *